הבלוג של ג'וני

 

 

קידום אתרי אינטרנט ו SEO

נכתב ע"י ג'וני בתאריך רביעי, 07 דצמבר 2016.

רשת האינטרנט רחבה ועשירה מכדי שנוכל לתפוס זאת. המספרים הם במיליונים עד מיליארדים, מכמות האתרים הקיימים, דרך נפח המדיה – הסרטונים והתמונות הזמינות, ועד לכמות העסקאות הנסגרות בצורה מקוונת מדי יום ביומו בחנויות אינטרנט בכל רחבי העולם. בעולם המערבי כמו גם בעולם השלישי, מסין ומברזיל, הענקיות החדשות, דרך ארה"ב המבוססת והעשירה, ועד למדינות אפריקה העניות, התחרות בעולם האינטרנט עצומה ורק הולכת וגוברת. הדרך לנצח בתחרות נשענת על כמה כלים בסיסים ורבי עוצמה, ומי ששולט היטב בכלים אלו – ידו על העליונה.

קידום אתר אינטרנט ו-SEO הם הבסיס לכל מהלך עסקי-אינטרנטי, והדרך לוודא שהאתר שלכם הופך להיות אחד מאותם אתרים אליהם מגיעים הגולשים.

מהו בעצם קידום אתר אינטרנט?

ניתן לכתוב, ואף כבר נכתבו בנושא זה, אינספור מאמרים, כולל מחקרים אקדמאיים מקיפים ביותר ועבודות דוקטורט שזיכו את כותביהם המוכשרים בעבודה בעמדות בכירות בשוק פעיל זה. בכדי להנגיש את הנושא החשוב ניתן לחלק את עולם קידום האתרים לשניים:

    1. קידום אורגני – כאשר המילה "אורגני" מתייחסת לצמיחה הטבעית, כמו תפוצה מפה לאוזן, אם תרצו, של האתר שלכם. קידום זה מבוסס על בניית אתר איכותי שנותן את השירות ואת המידע הנכונים והטובים ביותר ללקוח ולגולש, וכך זוכה האתר לפופולאריות דרך כלים שונים כמו אזכורים באתרים חשובים, בבלוגים שונים ובמערך קישורים שמעבירים לגולשים בכל רחבי הרשת מסר ברור: גלשו לאתר הזה – הוא האתר בשבילכם.
    2. קידום ממומן – מערך קידום מבוסס פרסומות שנועד לרוב לייצר הכנסות מידיות, ואצל הגדולים ביותר גם להעלים את המתחרים דרך ביסוס המודעות שלהם ותפיסת שטח הפרסום הפוטנציאלי. מערך זה נשען על השקעה כספית זו או אחרת, בהתאם לתקציב השיווק, כאשר הערוצים הפופולאריים ביותר לפרסום בימינו הם מנוע החיפוש גוגל והרשת החברתית פייסבוק.

יתרונות וחסרונות בקידום

היתרונות של הקידום האורגני הם בעיקר היותו זול יחסית, והעובדה כי הוא בונה מוניטין לאורך זמן, דרך התבססות והשתרשות ברשת. התוכן האיכותי והפתרונות שתציעו מתוך הבנה של הצרכים של הלקוחות שלכם יבנה לכם שם, כמו בכל עסק אחר. חסרונות אפשרות קידום זו הם יחס ההמרה הראשוני (יחס המרה הינו היחס בין כמות הגולשים הנחשפים לתוכן שלכם לעומת כמות הגולשים שהופכים ללקוחות או ללידים), שכן לרוב ההשקעה הראשונית ביצירת תכנים גבוהה מההכנסה הראשונית, עד שהאתר מתבסס ובונה שם.

בקידום ממומן ישנה עלות ראשונית גבוהה למדי לביסוס הפרסום הנכון ולהתאמתו לאחר שאוספים את הנתונים מיחסי ההמרה, אך מנגד הוא מציע, כאשר הקידום עובדת כראוי מבחינה אסטרטגית, יחסי המרה גבוהים.

השילוב המנצח לכל עסק הוא קידום אתר אינטרנט ו-SEO בשני הערוצים גם יחד, דרך פרסום וקידום ממומן לצד ביסוס מעמד כעסק רציני בעל ידע ופתרונות בקידום מבוסס תוכן וב-SEO בכדי לנצח בתחרות הערה שברשת.

פרטים נוספים על כותב המאמר

ג'וני

ג'וני

מנהל ובעלים של ג'וניז - בנייה וקידום אתרים

Leave a comment

You are commenting as guest.

מעוניין להפגש לקפה?

מחפש פתרון בתחום בניית האתרים? מעוניין ביעוץ, פתרון בעיה או שיתוף פעולה?

צור איתי קשר ואשמח לשבת ולדבר על העסק שלך. Johny's - בניה ועיצוב אתרים

5656 576 058
mail@johnys.co.il
פלמ"ח 28, רחובות

שנפגש לקפה?

מעוניין ביעוץ, פתרון בעיה או שיתוף פעולה?

צור איתי קשר ואשמח לשבת ולדבר על העסק שלך

 

5656 576 058
mail@johnys.co.il
פלמ"ח 28, רחובות