רשתות חברתיות: מי נגד מי?

נכתב ע"י ג'וני בתאריך רביעי, 07 דצמבר 2016.

עידן הקידום הממומן התחיל הרבה לפני תנועת ההמונים לפייסבוק, ובטח לפני שהרשת החברתית הגדולה הפכה למרחב עסקי ולמקום הנכון לקדם בו את האתר שלכם. בימים ההם מארק צוקרברג וחבריו לצוות עוד לא זיהו את הפוטנציאל ועדיין לא בנו את המודל העסקי שיהפוך את הרשת החברתית שלהם לרווחית, אך כיום מערך השיווק הפנימי המתוחכם של פייסבוק, ולצידה רשתות חברתיות אחרות, מכניס הון עתק לא רק לצוקרברג, אלא גם לבעלי עסקים שמשכילים למנף את המודל החכם לטובת העסקים שלהם.

המספרים מדברים בעד עצמם: אנשים גולשים כל היום, דרך הסלולארי החכם או דרך המחשב הביתי (וחלקנו דרך המחשב בעבודה...) והטאב של פייסבוק פתוח תמיד. התרעות, הודעות, כתיבה של פוסטים – כולם עושים זאת וכולם נחשפים לתכנים ממומנים שמגיעים מאותם בעלי עסקים, שכבר נכנסו לתוך מערך השיווק של פייסבוק והתחילו לגרוף לידים.

איך זה עובד?

המנגנון פשוט ומורכב כאחד, וכדי להבינו לעומק יש להיכנס לעובי הקורה. אנו ננסה להנגיש את הדברים כדי שתוכלו להבינם גם ללא הידע הטכני הנרכש (די בקלות, יש לציין) בעבודה מול הממשק החכם שבנו בפייסבוק, שפועל בצורה דומה אך מתקדמת יותר מרשתות חברתיות נוספות.

בוודאי שמתם לב כי בדרך מופלאה זו או אחרת, הפרסומות אותן אתם פוגשים ברשתות החברתיות תואמות לרוב את הצרכים ואת הרצונות שלכם, כלומר דברים שנמצאים במרחב היומיומי שלכם בדרך זו או אחרת. אין המדובר במכונה לקריאת מחשבות, אבל בהחלט מדובר במכונה מתוחכמת לעיבוד נתונים ולשמירתם.

כל מה שאתם כותבים, מחפשים ברשת ובתוך הרשת החברתית נרשם, מעובד ומייצר פרופיל. אין זה הפרופיל הפומבי בו אתם משתמשים בפייסבוק, אלא בפרופיל שמאחורי הקלעים, פרופיל שיווקי שמזהה טרנדים שלכם, מה אתם אוהבים, רוצים, חושבים לעשות או לקנות – וכאן סוד הקידום בפייסבוק.

כשאתם מפרסמים את העסק או את המוצר שלכם בפייסבוק, הרשת יודעת למי להראות את הפרסומת. כלומר, הרשת מבצעת התאמה בין הפרסומת שלכם לאדם שמחפש ומתעניין במוצר או בשירות שאתם מציעים, וכך הסיכוי שהוא ירכוש – עולה, ובגדול.

יתרונות נוספים לקידום ברשתות חברתיות

הרשתות החברתיות הן המקום בו כולם נמצאים, כך שהבחירה שלכם להתבסס כעסק ברשתות אלו היא בחירה קריטית לקידום העסק שלכם, ויותר מכך – רק כך תוכלו לקיים עסק חי ובועט שנמצא בתודעה של הלקוחות שלו כל הזמן.

עסק עם פרופיל חי ופעיל שעובד כראוי ברשתות החברתיות יקבל הרבה יותר לקוחות מעסק ללא פרופיל ברשתות החברתיות, והנתון הסטטיסטי מוכיח את עצמו שוב ושוב.

כשאתם בונים מיתוג ברשתות החברתיות, ובעיקר מיתוג בפייסבוק, אתם מבססים מעמד, בונים שם טוב ומתחילים לקבל לידים ולקוחות לא רק מהפרסום הממומן, אלא מהגעה ישירה של לקוחות פוטנציאליים אל העסק שלכם, מה שמחזק את העסק יותר ומוביל לצמיחה עסקית מיידית דרך פרסום ברשתות חברתיות.

פרטים נוספים על כותב המאמר

ג'וני

ג'וני

מנהל ובעלים של ג'וניז - בנייה וקידום אתרים

Leave a comment

You are commenting as guest.